Editorial

Re të zeza mbi qeverinë, bota shpall Edi Ramën lider global të korrupsionit, tejkalon edhe Berishën

Re të zeza mbi qeverinë

Dy goditjet e OKB brenda javës që shembën kështjellën e…

Mesazh i gabuar, jo darkë e gabuar!

Mesazh i gabuar, jo darkë e gabuar!

Arrestimi i Kryetarit të Bashkisë së Lezhës dhe një sërë…

Asgjë e re nga Gjiri i Lalzit!

Asgjë e re nga Gjiri i Lalzit!

Sot, si ditë pushimi dhe me një kohë të bukur,…

                                                                               Kronikë                                                                                  

                                                                        Pamfleti MAGAZINE                                                          

Lifestyle

Foto/ Vetëm 9 muajsh, por ky "këlysh" është 182 cm i gjatë dhe peshon sa një burrë i rritur!

Foto/ Vetëm 9 muajsh, por ky “këlysh” është 182 cm i gjatë dhe peshon sa një burrë i rritur!

Një qen nëntë muajsh që peshon 92 kg dhe është e gjatë 1.8 m mund të jetë këlyshi më i…

Cila është lidhja e madhësisë së penisit me jetëgjatësinë tuaj

Cila është lidhja e madhësisë së penisit me jetëgjatësinë tuaj

Meshkujt që vuajnë nga probleme me ereksionin kanë 70% shanse më të mëdha për vdekje të parakohshme. Ky është tashmë një…

Sa ndikon ngrënia e bananes tek gjinia e fëmijës?

Sa ndikon ngrënia e bananes tek gjinia e fëmijës?

Shumica e njerëzve i konsiderojnë bananet si ushqimi i tyre i preferuar. Bananet janë përbërësi kryesor në disa nga ushqimet…

Video/ Dimri "tallet" me macen që përpiqet të zërë peshq në liqenin e ngrirë!

Video/ Dimri “tallet” me macen që përpiqet të zërë peshq në liqenin e ngrirë!

Arrin t’i shënjestrojë por nuk ia del të kapë asnjë. Në video shihen tentativat dëshpëruese të një maceje, e cila…

                                                                                Rajoni                                                                        

Emri/ Vritet brutalisht shqiptari në Ekuador dhe gruaja e tij

Emri/ Vritet brutalisht shqiptari në Ekuador dhe gruaja e tij

Eshtë egzekutuar me tre plumba një shqiptar dhe gruaja e…

Takimi në Bruksel, Thaçi-Vuçiç kërkojnë të gjejnë gjuhën e përbashkët për zgjidhjen e problemeve

Takimi në Bruksel, Thaçi-Vuçiç kërkojnë të gjejnë gjuhën e përbashkët për zgjidhjen e problemeve

Dy presidentët Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç do të takohen…

‘Serbia rrezikon të zhduket’, Vuçiç: 18 mijë euro për këdo që lind fëmijën e katërt

‘Serbia rrezikon të zhduket’, Vuçiç: 18 mijë euro për këdo që lind fëmijën e katërt

Presidenti serb, Aleksandar Vučić ka premtuar 18 mijë euro shpërblim…

Europa

Tensione Britani-Rusi/ SHBA kundër Putin: Mbretëria e Bashkuar aleati ynë i ngushtë, Rusia sulme të neveritshme

Tensione Britani-Rusi/ SHBA kundër Putin: Mbretëria e Bashkuar aleati ynë i ngushtë, Rusia sulme të neveritshme

Prej ditësh është nxitur një konflikt i fortë mes Britanisë dhe Rusisë. Në Mbështetje të Mbretërisë së Bashkuar ka dalë…

364 anëtarë të Bundestagut votuan për Merkel, Kancelare e Gjermanisë për herë të katërt

Angela Merkel zgjidhet për herë të katër si Kancelare e Gjermanisë. Pas 171 ditësh pritje, me anë të votimit të…

Itali/ Zbulohet bomba gjigante e Luftës II Botërore, rrezikohen 23 mijë banorë

Në komunën e Fanos në rajonin e Markeve në Itali është zbuluar një bombë me përmasa të mëdha e cila…

1000 euro për azilantët që duan të riatdhesohen, por me një kusht

Gjermania mbështet me ndihma financiare azilantët që duan të rikthehen në vendlindje. Kujdes: afati i kërkesave për këto ndihma përfundon…

Silvio Berluskoni sërish nën hetim, kjo është akuza që rëndon mbi të

Ish-kryeminitri i Italisë Silvio Berluskoni është sërish nën hetim. Këtë herë ish-kryeministri akuzohet për korrupsion të akteve gjyqësore të procesit…

Kuriozitete

Teknologji

Shkence

Letersi

Kulture

Art

Shendeti

Pa ilaçe dhe asnjë lodhje! Thuaj lamtumirë diabetit pa drogë dhe asnjë përpjekje të veçantë!

Pa ilaçe dhe asnjë lodhje! Thuaj lamtumirë diabetit pa drogë dhe asnjë përpjekje të veçantë!

Sot ne do t’ju tregojmë se si të përgatitni një ilaç natyral kundër diabetit i cili është efektiv dhe do…

Mund t'i ndodhë çdokujt! Ankohej nga dhimbjet në trup, por ajo çfarë zbuloi skaneri 3 muaj më pas doktorët i gjeti të papërgatitur

Mund t’i ndodhë çdokujt! Ankohej nga dhimbjet në trup, por ajo çfarë zbuloi skaneri 3 muaj më pas doktorët i gjeti të papërgatitur

Për disa muaj Gjeorgjia McLennan pësoi dhimbje të forta ,por ajo pretendon se mjekët i hodhën poshtë dhimbjet e saj.…

Duhet të ndaloni menjëherë! Ky zakoni i keq i joni po na i dëmton trurin pa e kuptuar!

Duhet të ndaloni menjëherë! Ky zakoni i keq i joni po na i dëmton trurin pa e kuptuar!

Truri është një pjesë tepër e rëndësishme e trupit, pasi është një nga më të mëdhenjtë në trup dhe përfaqëson…

Historia e Stefanos, burrit me kancer gjiri: “Ju tregoj shenjat e mia për t’ju informuar në lidhje me gjithçka”

Historia e Stefanos, burrit me kancer gjiri: “Ju tregoj shenjat e mia për t’ju informuar në lidhje me gjithçka”

Stefano Saldarelli, një dizanjer grafik 48-vjeçar, në gusht të vitit 2017 ka zbuluar se kishte kancer të gjirit. Dukej e…

Turizem

“Shkova të eksploroj Shqipërinë. Ja pse do të kthehem gjithmonë”

“Shkova të eksploroj Shqipërinë. Ja pse do të kthehem gjithmonë”

Shqipëria, ky vend i vogël në gadishullin e Ballkanit, e ka lënë pas tashmë kohën kur ishte e izoluar për…

Pamjet spektakolare/ Shkretëtira e Saharasë zbardhet nga dëbora

Pamjet spektakolare/ Shkretëtira e Saharasë zbardhet nga dëbora

Mbi rërën e kuqe të Saharasë ndrit bardhësia e dëborës. Më shumë se 15 inç (40cm) ka mbuluar dunat e rërës…

Foto/ Perla natyrore e “pa zbuluar” e Tiranës

Foto/ Perla natyrore e “pa zbuluar” e Tiranës

Në afërsi të Tiranës janë dy fshatra me emrin Priskë, e në fakt janë Priska e  Madhe dhe e Vogël.…

Foto/ Ujëvara e Mirushës një destinacion që duhet vizituar

Foto/ Ujëvara e Mirushës një destinacion që duhet vizituar

Ujëvara e Mirushës, ndodhet në fshatin Llapçevë të Komunës së Malisheves dhe padyshim llogaritet nga atraksionet më të veçanta dhe…

Pamfleti.com © 2017 - Te gjitha te drejtat e rezevuara