Bledi Mane: Lebetitëse/ Vajza e Kryeprokurorit Adriatik Llalla e krimbur nga luksi i shfrenuar dhe pervers!

Bledi Mane: Lebetitëse/ Vajza e Kryeprokurorit Adriatik Llalla e krimbur nga luksi i shfrenuar dhe pervers!

Në kushtet kur Adriatik Llalla dhe mentorët e tij politik po kërkojnë zgjatje të mandatit, në kushtet kur prokurori fle mbi dosje korrupsioni dhe i mbyll ato një nga një siç edhe bëri këto ditë me megaçështjen e korrupsionit “CEZ” e shohim të arësyeshme që ditë pas dite të botojmë të gjitha shkrimet që janë bërë kundrejt modelit të një prokurori të kapur nga elita e korrupsionit politik..


Loading...

Shkruan: Bledi Mane

Harrojeni Erik Fullanin dhe Armina Mevlanin. Harrojini jeten e tyre dhe shfrenimet e dalldisura me parate e babit te njerit dhe dashnorit te tjetres. Tani ne tregun e aristokracise se shkerdhyer shqiptare po shfaqet nje yll i ri. E pa njohur por shperthyese dhe abuzuese e tmerrshme e parase dhe luksit…
Adriatik Llalla,kryeprokurori i Republikës se Shqiperise e ka te damkosur vuajtjen dhe fukarallekun e trasheguar. Eshte teper e lehte ta kuptosh se cfare jete mizerje ka bere Tiku dhe mjafton te shohesh disa detaje. Menyra si ecen, forma e kokes, qethja e flokeve, dhembet, kokallat e mollzave, e folura, raporti qe ka me kepucet, pjaten, lugen, pirunin, thiken, pa ngopja me lekë, qyli, makuteria, shperdorimi, pra te gjitha keto ia formezojne te kaluaren e cila nuk i shqitet dot as nën e as mbi lekure. Por me e frikshme eshte trashegimia, percjellja qe u ka bere deficencave dhe veseve te tij edhe te pasardhesit brenda familjes.
Eni Llalla eshte femija me i madh i kryeprokurorit. 17 vjecare qe lundron mbi miliona dhe ben nje jete te shthurrur rrethuar nga nje luks ekstravagant. Eni studion ne nje prej kolegjeve turke te kryeqytetit dhe te gjithe e mbajne mend para 3 vjetesh kur ne shkolle shkonte me buke me vete. Tani vajza shkon me 2 makina te shtrenja Range Rover dhurate nga babi te cilat kushtojne 78 mije euro te dyja. Vajza e Llalles megjithese minorene adhuron shampanjat dhe vodkat e shtrenjta e cdo fundjave respekton shoqerine e saj duke shpenzuar jo me pak se 2 mije euro neper clube. Nuk ka dyshim qe Eni adhuron udhetimet dhe shoppingun ndaj cdo muaj sic e shikoni edhe ne foto shetit shpejt e shpejt nga Viena deri poshte ne Dubai. Manjake e oreve te shtrenjta te markave te ndryshme te lara me ar, me gure rubini apo diamante dhe vetem njera prej tyre Rolex, kushton 21 mije euro. E fiksuar pas bizhuterive dhe cantave te markes Gucci ku sic shfaqet pa filtra edhe ne tre fotografi me tre lloje te ndryshme cantash te cilat kushtojne jo me pak se 5 mije euro te treja. Eni kur zihet me mamin ose babin nuk shkon ne shtepi por me shoqet e saj fle zakonisht te Hotel Tirana (15 kateshi) ne qender te kryeqytetit ne nje nga suitat e katit te peste e cila bashke me “room service” kushton 230 euro/nata. Ne nje prej fotove duket Eni me shoqen e saj tek pershendet ne menyre tallese nga dritarja e hotelit hallexhinjte qe kalojne ne sheshin Skenderbej.
Nese doni te dini pse eshte larguar nga Tirana Eni, pyesni babi Tikun e tu pergjigjet:
-Momentalisht goca eshte duke pushuar dhe u qetesuar ne Jal atje poshte ne Jug.
Qysh nga data 15 qershor ka prenotuar nje dhome dublex te kompleksi Folie Marine dhe do te qendroje atje deri me 10 gusht. E mos harroni qe vetem per dhomen dhe shezlongun Eni paguan 110 euro cdo dite…
Zihuni ju per reformen ne drejtesi, bllokojeni apo zhbllokojeni ate. Bejini karshillek apo servilosjuni Washingtonit dhe Brukselit. Bashkoni ose perçani partite, kjo pak rendesi ka per Enin apo babi Tikun, por thjesht e paster une dua ta di:
-A do kete bir kurve ta ndihmoje kryprokurorin Llalla te shpetoje nga Vetingu?
Donald Lu e kupton çfare kam shkruar apo ke novoje per perkthyes?
Po ti Ilir Meta po me lexon?
Ah doktor, doktor Berisha. Ta futi kesaj here qytetari dixhital. Nuk kishte besim te ty dhe mi dergoi mua fotografite e Eni Adriatik Llalles!!!/Pamfleti.com

 

Loading...

Loading...

more recommended stories