Tensione Britani-Rusi/ SHBA kundër Putin: Mbretëria e Bashkuar aleati ynë i ngushtë, Rusia sulme të neveritshme
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • Tensione Britani-Rusi/ SHBA kundër Putin: Mbretëria e Bashkuar aleati ynë i ngushtë, Rusia sulme të neveritshme

  Prej ditësh është nxitur një konflikt i fortë mes Britanisë dhe Rusisë. Në Mbështetje të.

  364 anëtarë të Bundestagut votuan për Merkel, Kancelare e Gjermanisë për herë të katërt
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • 364 anëtarë të Bundestagut votuan për Merkel, Kancelare e Gjermanisë për herë të katërt

  Angela Merkel zgjidhet për herë të katër si Kancelare e Gjermanisë. Pas 171 ditësh pritje,.

  Itali/ Zbulohet bomba gjigante e Luftës II Botërore, rrezikohen 23 mijë banorë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • Itali/ Zbulohet bomba gjigante e Luftës II Botërore, rrezikohen 23 mijë banorë

  Në komunën e Fanos në rajonin e Markeve në Itali është zbuluar një bombë me.

  1000 euro për azilantët që duan të riatdhesohen, por me një kusht
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • 1000 euro për azilantët që duan të riatdhesohen, por me një kusht

  Gjermania mbështet me ndihma financiare azilantët që duan të rikthehen në vendlindje. Kujdes: afati i.

  Silvio Berluskoni sërish nën hetim, kjo është akuza që rëndon mbi të
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • Silvio Berluskoni sërish nën hetim, kjo është akuza që rëndon mbi të

  Ish-kryeminitri i Italisë Silvio Berluskoni është sërish nën hetim. Këtë herë ish-kryeministri akuzohet për korrupsion.

  Në Gjermani ndodh e paimagjinueshmja, 8 javë pa koalicion
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • Në Gjermani ndodh e paimagjinueshmja, 8 javë pa koalicion

  Askush nuk e kishte menduar: Krijimi i qeverisë së ardhshme në Gjermani dështoi. Tani zhvillimet.

  Harta e re me të dhënat e OKB-së, si do të jenë shqiptarët në vitin 2060
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 18 [name] => Sociale [slug] => sociale [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 18 [taxonomy] => category [description] => Sociale [parent] => 0 [count] => 1415 [filter] => raw [cat_ID] => 18 [category_count] => 1415 [category_description] => Sociale [cat_name] => Sociale [category_nicename] => sociale [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • Sociale
 • Harta e re me të dhënat e OKB-së, si do të jenë shqiptarët në vitin 2060

  Plakja e popullsisë dhe emigracioni do të bëjnë që në vitin 2060, mosha mesatare e.

  Katalonja, provë për të ardhmen e Bashkimit Evropian
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • Katalonja, provë për të ardhmen e Bashkimit Evropian

  Pas Brexit, zgjedhjeve në Gjermani dhe Austri, krizës në Katalonjë dhe një referendumi në veri.

  Ulrike Lunacek: Ratifikoni marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • Ulrike Lunacek: Ratifikoni marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi

  Deputetja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek u bëri thirrje qeverisë në Kosovë që të miratohet.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • SHBA-Serbisë: Mos luani me dy porta

  Hoyt Brian Yee, zyrtari i lartë i Departamentit amerikan te Shtetit i ka kërkuar Serbisë.

  Autonomia në Veneto dhe Lombardi, a do të bëhet Italia e Veriut një Katalonjë e dytë?
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 13004 [name] => Europa [slug] => europa [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13004 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 11 [filter] => raw [cat_ID] => 13004 [category_count] => 11 [category_description] => [cat_name] => Europa [category_nicename] => europa [category_parent] => 0 ) )
 • Europa
 • Autonomia në Veneto dhe Lombardi, a do të bëhet Italia e Veriut një Katalonjë e dytë?

  Përpjekjet për pavarësi në Katalonjë duket se kanë vënë në lëvizje një efekt domino. Tani.