Zbardhet vendimi/ Çfarë mund dhe s’mund të bëjë kryebashkiaku Fran Frrokaj në “arrest shtëpie”
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8738 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8738 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Kryesoret
 • Politikë
 • Zbardhet vendimi/ Çfarë mund dhe s’mund të bëjë kryebashkiaku Fran Frrokaj në “arrest shtëpie”

  Gjykata e Lezhës vendosi masën “arrest shtëpie” për kryebashkiakun Fran Frrokaj dhe 11 zyrtarët e.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8738 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8738 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Kryesoret
 • Politikë
 • Kriminalitet dhe politikë/ Pse Lezha është një nga qarqet më problematike dhe grupet që veprojnë

  Lezha është një nga qarqet më problematikë sa i takon kriminalitetit por edhe zyrtarëve që.

  Durrësi nën ujë, Agron Duka: Jemi përballë “ujqërve” të opozitës dhe “çakejve” të mazhorancës (Video)
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Durrësi nën ujë, Agron Duka: Jemi përballë “ujqërve” të opozitës dhe “çakejve” të mazhorancës (Video)

  Durrësi noton nën ujë për shkak të rreshjeve të dendura të shiut. Kreu i Partisë.

  Arrestimet në Lezhë, Lulzimi kontradiktor: Të gjithë të barabartë para ligjit, por nuk mund të ketë drejtësi selektive!
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8738 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8738 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Kryesoret
 • Politikë
 • Arrestimet në Lezhë, Lulzimi kontradiktor: Të gjithë të barabartë para ligjit, por nuk mund të ketë drejtësi selektive!

  Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një dalje për mediat, pas mbledhjes së grupit parlamentar.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Sekretari i PD-së: Basha duhet t’i takojë një më një kritikët

  Sekretari për Burimet Njerëzore në PD, Fatbardh Kadilli, beson se kreu i PD-së, Lulzim Basha,.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Bylykbashi ‘i përvishet’ Vangjush Dakos: Në Durrës “mbretëron” banaliteti i së keqes nga administrimi ordiner e kriminal

  Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që në Durrës, rrugët të kthehen në lumenj..

  "Tahiri", Pjerin Ndreu "kërcenon" Berishën: Do japësh llogari për Lazaratin
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • “Tahiri”, Pjerin Ndreu “kërcenon” Berishën: Do japësh llogari për Lazaratin

  Komisionin Parlamentar për të monitoruar çështjen “Tahiri” filloi punimet sot mes diskutimesh të forta “mazhorancë-opozitë”..

  Diplomacia Ekonomike, Bushati takon krerët e Dhomave të Tregtive
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Diplomacia Ekonomike, Bushati takon krerët e Dhomave të Tregtive

  Në një takim me krerët e Dhomave të Tregtive në vend ministri i Jashtëm Ditmir.

  Komisioni "Tahirin", deputeti i PS: PD do të largojë vëmëndjen nga lobimi rus i Bashës
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Komisioni hetimor për “Tahirin”, deputeti i PS: PD do të largojë vëmëndjen nga lobimi rus i Bashës

  Deputeti socialist Xhemal Qefalia i ftuar në News24 ka komentuar situatën politike në vend. Qefalia.

  Abuzimet, hetim kryebashkiakëve Dritan Leli Vlorë, Vangjush Dako Durrës, Eduart Kapri Pogradec, Qazim Sejdini Elbasan, Voltana Ademi Shkodër
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1277 [name] => Featured [slug] => featured [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1277 [taxonomy] => category [description] => Featured [parent] => 0 [count] => 3623 [filter] => raw [cat_ID] => 1277 [category_count] => 3623 [category_description] => Featured [cat_name] => Featured [category_nicename] => featured [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8738 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8738 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Featured
 • Kryesoret
 • Politikë
 • Abuzimet, hetim kryebashkiakëve Dritan Leli Vlorë, Vangjush Dako Durrës, Eduart Kapri Pogradec, Qazim Sejdini Elbasan, Voltana Ademi Shkodër

  Faza e parë e kapjes së “peshqve të mëdhenj” nga ana e organeve ligjzbatuese me.

  Petriti iu qan hallin të përmbyturve: Paguajnë me djersë e gjak qametin
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Petriti iu qan hallin të përmbyturve: Paguajnë me djersë e gjak qametin

   Petrit Vasili, kreu i grupit parlamentar të LSI së i kudogjendur me reagimet e tij.

  Meta në SHBA, takon kryetarin e New Yorku-ut
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Meta në SHBA, takon kryetarin e New Yorku-ut

  Presidenti  Ilir Meta është takuar sot me kreun e bashkisë së New York-ut Rudy Giuliani,.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8738 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8738 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Kryesoret
 • Politikë
 • Koço me 300 mijë euro që dhe për tu bërë deputet, do laje borxhet dhe do jepje rrogat e gazetarëve. Ty dhe Behxheten do ju zërë haka e tyre!

  Ish-Pashai i Jugut, Koço Kokëdhima, tashmë i pëtjashtuar nga torta dhe nga keku i pushtetit,.

  Kumbaro nuk shkon në komision për Teatrin, Vokshi: Do njoftoj Kryeministrin dhe Ambasadat
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Kumbaro nuk shkon në komision për Teatrin, Vokshi: Do njoftoj Kryeministrin dhe Ambasadat

  Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro nuk i është përgjigjur kërkesës së Komisionit Parlamentar të Medias.

  Fran Frrokajt ia “preu biletën” Lulzim Basha përmes Adriatik Llallës, pas darkës më Edi Ramën
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1277 [name] => Featured [slug] => featured [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1277 [taxonomy] => category [description] => Featured [parent] => 0 [count] => 3623 [filter] => raw [cat_ID] => 1277 [category_count] => 3623 [category_description] => Featured [cat_name] => Featured [category_nicename] => featured [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8738 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8738 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Featured
 • Kryesoret
 • Politikë
 • Fran Frrokajt ia “preu biletën” Lulzim Basha përmes Adriatik Llallës, pas darkës më Edi Ramën

  (Skandal) Arrestimi i Fran Frrokajt dhe gazeta zyrtare e partisë së Lulzim Bashës, kanë sjellë.

  Komisioni hetimor për "Tahirin", deputetja e PS zgjidhet sekretare, përplasje për mbledhjen e rradhës
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Komisioni hetimor për “Tahirin”, deputetja e PS zgjidhet sekretare, përplasje për mbledhjen e rradhës

  Ka nisur mbledhja e parë e Komisionit hetimor ndaj deputetit Saimir Tahiri. Mbledhjen është  hapur.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Reforma në burgje, Gjonaj: Pastrim i elementëve të inkriminuar

  Me anë të një postimi në Facebook ministria e Drejtësisë, Etilda Gjona ka lajmëruar nisjen.

  Majko në shkollën shqipe në Londër: Marrëveshje me Kosovën për arsimin shqip në diasporë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Majko në shkollën shqipe në Londër: Marrëveshje me Kosovën për arsimin shqip në diasporë

  Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko u bë zyrtari i parë i lartë shqiptar.

  Filozofia e re e Nardit: Kryeministri po harton strategji ogurzezë kundër opozitës
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Filozofia e re e Nardit: Kryeministri po harton strategji ogurzezë kundër opozitës

  Kreu i PDK, deputeti demokrat Nard Ndoka ka shpërthyer në akuza kundër kryeministrit Rama. Filozofia.

  Braçe "vesh" pantallona, del kundër Ramës: Do votoj kundër sistemit kriminal të Dukës
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 11 [name] => Politikë [slug] => politike [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 11 [taxonomy] => category [description] => Politikë [parent] => 0 [count] => 13774 [filter] => raw [cat_ID] => 11 [category_count] => 13774 [category_description] => Politikë [cat_name] => Politikë [category_nicename] => politike [category_parent] => 0 ) )
 • Politikë
 • Braçe “vesh” pantallona, del kundër Ramës: Do votoj kundër sistemit kriminal të Dukës

  Deputeti socialist Erjon Braçe ka komentuar për masakrën që po i bëhet këtë vit futbollit..