“Kërkon të më cënosh nderin për kredo politike”, Zeni padit sërish juristin Romeo Karaj

Padia e Zenit, reagon juristi Romeo Karaj: Pjellë e Saliut bëj durim, prit të vij Izeti!

Shkëlzen Berisha, i biri i ish kryeministrit Sali ka ngritur një tjetër padi ndaj juristit Romeo Karaj. Këtë herë bëhet fjalë për një postim të juristit në profilin e tij në rrjetet sociale, ku ndër të tjera shkruan: “Atë heroinën që çoje me makinën e babit  dhe karburantin e shtetit të Landi Jashrit në Vlorë, nuk e ke harruar besoj”.


Loading...

Kjo akuzë ka goditur shigjetë nderin e Zenit, i cili pretendon se e gjitha kjo po bëhet për kredo politike nga juristi Romeo Karaj.

Por kjo nuk është një betejë e re e juristit  Romeo Karaj me familjen Berisha.

Pas akuzave ndaj Berishës dhe të birit për aferën korruptive me CEZ, ai është paditur  disa herë, por  vijon t’ju qëndrojë stoik deklaratave të tij, i vendosur për demaskimin e krimeve dhe lidhjve korruptive të familjes Berisha.

Loading...

Loading...