Lobimi rus / Spiropali – Bashës: “Nëse je trim, dil përpara drejtësisë. Mos u mbulo me gjethe fiku”

Lobimi rus / Spiropali – Bashës: “Nëse je trim, dil përpara drejtësisë. Mos u mbulo me gjethe fiku”

Ashtu si çdo ditë, edhe sot Partia Socialiste i bën thirrje kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, të zbardhë përpara drejtësisë skandalin e lobimeve ruso-amerikane. Ishte Nënkryetarja e Grupit Parlamentar të PS Elisa Spiropali, e cila përmes një deklaratë për shtyp, e cilësoi Bashën si struci që fut kokën në rërë e I shmanget drejtësisë.


Loading...

“S’ka asnjë dyshim se ai që gënjen është vetëm Lulzim Basha, të palarat e të cilit i ka nxjerrë në shesh kompania e lobimit, me të cilën Basha ka marrëdhënie. Basha duhet të përgjigjet para ligjit për gjysmë milion dollarët që PD ka paguar për lobim dhe për lobimet ruse. Basha nuk mund ta fusë kokën në rërë si struci dhe as nuk mund t’i shmanget më drejtësisë. Këtë herë nëse është sado pak trim duhet të dalë dhe jo të mbulohet me gjethe fiku”, tha Spiropali.

Loading...

Loading...