“ Peshku i madh i drogës”, Paloka kërcënon Ramën: S’ke parë asgjë akoma

“ Peshku i madh i drogës”, Paloka kërcënon Ramën: S’ke parë asgjë akoma

Deputeti demokrat, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama gjatë intervistës së tij, teksa u shpreh se PD është ekspertiza e gënjeshtrës. Në rrjetin social Facebook, Paloka shkruan se Rama u përpoq të banalizojë lidhjet direkte të tij me drogën duke paraqitur raste të tjera të kapjes së drogës në vende të Evropës.


Loading...

“Në asnjë vend të tjetër nuk akuzohen kryeministrat si garant të drogës dhe vërtetë s’ke parë gjë akoma” – tha Paloka.

Statusi i plotë:
Rama u perpoq mbreme te banalizoje akuzat mbi lidhjet direkte te tij me drogen . Duke paraqitur raste te tjera ( te verteta dhe te sajuara) te kapjes se sasive te ndryshme te kokaines edhe ne qytete te tjera te Evropes, Rama u perpoq te vendos paralele . Sipas tij , ne asnje vend tjeter , nuk akuzohen kryeministrat si garant, kur kapen ngarkesat e droges.
Ajo qe Rama nuk ju shpjegoi shqiptareve eshte se ne asnje nga keto vendet e tjera qeverite nuk kane patur strategji per kanabizimin e vendit si qeveria e tij.
Asnje nga ministrat e brendshem apo familjaret e kryeministrave te atyre vendeve nuk jane kapur ne pergjimet dhe vezhgimet e agjencive inteligjente dhe per asnje prej tyre nuk ka prova per lidhje direkte me trafikantet ,sic rezultojne per ish-ministrin e brendshem dhe vellain e kryeministrit shqiptar…
Po per kete te fundit kryeministri yne, vertete nuk ka pare asgje akoma…

 

Loading...

Loading...