Takoi Aldo Baren në burg, Etilda Gjonaj: Vizita brenda normave, Noka figura më e diskredituar politike

Takoi Aldo Baren në burg, Etilda Gjonaj: Vizita brenda normave, Noka figura më e diskredituar politike

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka vizituar sot burgun e Peqinit, ku inspektoi ambientet e brendshme të burgut.


Loading...

Por gjatë këtij takimi ministria ka ndaluar edhe tek qelia e Aldo Bares, pas kësaj vizite ka qenë i menjëhershëm reagimi i deputetit Demokrat, Flamur Noka, i cili akuzoj kryeministrin.

Noka thotë që kjo intervistë është bërë nga Rama për të shantazhuar dikë.

Por në një status në Facebook ka reaguar Gjonaj, ajo thotë se këte detyrë e kam marrë me  përgjigjësinë që prej ditës së parë. Përfshirë edhe zhgarravitësat profesionistë të mjedisit të debatit publik.

Postimi i plotë i Etilda Gjonaj:

Kthej mbrapsht me përçmim sulmin e ulët të Partisë Demokratike, përmes një prej figurave më të diskredituara të teatrit politik opozitar, lidhur me vizitën time të punës në IEVP e Peqinit.

Vizita ime është zhvilluar brenda normalitetit të detyrës sime si Ministre e Drejtësisë. Këtë detyrë e kam marrë me të gjithë përgjegjësinë që ajo ka dhe prej ditës së parë, e kam pasur plotësisht të qartë edhe detyrën, edhe me çfarë do të duhet të përballesha. Përfshirē edhe zhgarravitësat profesionistë të mjedisit të debatit publik.

Kam bindjen se çdo njeri normal që i lexon apo dëgjon marrëzira si kjo e sotmja ndaj meje (dhe fatkeqësisht ndodhin përditë), e kupton pa asnjë mundim se burimi i tyre është dëshpërimi i një opozite që ka humbur gjithçka.

Loading...

Loading...